Statisztikák az elmúlt időszak hazai versenyeiről.
Bár az OP-17 megjelenése picit még odébb van, az új Starter Deckek megjelenésével lezárult egy újabb korszak a metát illetően, az új kiegészítőig hátralévő pár hétben ugyanis megváltozott környezetben folytatódik a játék. Itt az ideje tehát, hogy ismételten összesítsünk.
Az alábbi statisztikákban azt láthatjátok, hogy az OP-16 megjelenését követően milyen eredmények születtek a magyar versenyeken. (Az összesítésben azok a hazai versenyek szerepelnek, melyekről olvashattatok beszámolót itt a blogon, és minimum 4 fordulósak voltak.)
Használt Leaderek
Az OP-16 igen komoly környezetváltozást hozott, az OP-15-ös metát holtversenyben élen záró Nami-Enel páros ugyanis az 5. és a 8. helyig csúsztak vissza a használati arányt tekintve. Három új Leader is bejött eléjük az új kiegészítőből a zöld-kék Luffy, a fekete-sárga Teach és a fekete Yamato képében, de Rosinante is feltámadt, kis híján a második legnépszerűbb Leader volt ebben az időszakban.
Összesen 56 különböző Leadert használtak a játékosok, ami picit elmarad ugyan az előző metától, de a vizsgált időszak is rövidebb volt, így arányaiban nem volt kevésbé változatos a mezőny a versenyeken.
| Darabszám | Használati arány | Leader |
|---|---|---|
| 71 | 11,53% | Monkey.D.Luffy (OP16-022) |
| 55 | 8,93% | Marshall.D.Teach (OP16-080) |
| 54 | 8,77% | Donquixote Rosinante (OP12-061) |
| 47 | 7,63% | Yamato (OP16-079) |
| 46 | 7,47% | Nami (OP11-041) |
| 26 | 4,22% | Lucy (OP15-002) |
| 26 | 4,22% | Sengoku (OP16-060) |
| 25 | 4,06% | Enel (OP15-058) |
| 23 | 3,73% | Boa Hancock (OP14-041) |
| 22 | 3,57% | Shanks (OP09-001) |
| 20 | 3,25% | Portgas.D.Ace (OP16-001) |
| 19 | 3,08% | Portgas.D.Ace (OP13-002) |
| 13 | 2,11% | Krieg (OP15-001) |
| 13 | 2,11% | Luffy & Ace (ST30-001) |
| 11 | 1,79% | Buggy (OP09-042) |
| 10 | 1,62% | Monkey.D.Luffy (OP13-001) |
| 10 | 1,62% | Monkey.D.Luffy (ST29-001) |
| 9 | 1,46% | Dracule Mihawk (OP14-020) |
| 8 | 1,30% | Koby (OP11-001) |
| 8 | 1,30% | Monkey.D.Luffy (OP15-098) |
| 6 | 0,97% | Jinbe (OP11-021) |
| 6 | 0,97% | Kalgara (OP08-098) |
| 5 | 0,81% | Jewelry Bonney (EB04-001) |
| 5 | 0,81% | Kuzan (OP12-040) |
| 4 | 0,65% | Crocodile (OP14-079) |
| 4 | 0,65% | Eustass”Captain”Kid (OP10-099) |
| 4 | 0,65% | Foxy (OP07-059) |
| 4 | 0,65% | Gecko Moria (OP06-080) |
| 4 | 0,65% | Gol.D.Roger (OP13-003) |
| 4 | 0,65% | Hannyabal (EB01-002) |
| 4 | 0,65% | Monkey.D.Luffy (EB02-010) |
| 4 | 0,65% | Sabo (OP13-004) |
| 4 | 0,65% | Sabo (ST13-001) |
| 4 | 0,65% | Sanji (OP12-041) |
| 3 | 0,49% | Imu (OP13-079) |
| 3 | 0,49% | Roronoa Zoro (OP12-020) |
| 3 | 0,49% | Shirahoshi (OP11-022) |
| 3 | 0,49% | Silvers Rayleigh (OP12-001) |
| 2 | 0,32% | Brook (OP15-022) |
| 2 | 0,32% | Gecko Moria (OP14-080) |
| 2 | 0,32% | Jewelry Bonney (OP13-100) |
| 2 | 0,32% | Jinbe (OP14-040) |
| 2 | 0,32% | Marshall.D.Teach (OP09-081) |
| 2 | 0,32% | Monkey.D.Luffy (ST21-001) |
| 2 | 0,32% | Nefeltari Vivi (EB03-001) |
| 2 | 0,32% | Nico Robin (OP09-062) |
| 1 | 0,16% | Buggy (OP16-041) |
| 1 | 0,16% | Carrot (OP08-021) |
| 1 | 0,16% | Donquixote Doflamingo (OP14-060) |
| 1 | 0,16% | Jewelry Bonney (OP07-019) |
| 1 | 0,16% | Koala (OP12-081) |
| 1 | 0,16% | Monkey.D.Luffy (ST14-001) |
| 1 | 0,16% | Portgas.D.Ace (ST13-002) |
| 1 | 0,16% | Roronoa Zoro & Sanji (ST12-001) |
| 1 | 0,16% | Smoker (OP10-001) |
| 1 | 0,16% | Yamato (OP06-022) |
Versenygyőzelmek
Ami a megnyert versenyeket illeti: Teach és Rosinante 4-4 győzelemmel zárt, de Nami is eljutott 3-ig – az új Leaderek közül Luffy, Sengoku és a Luffy & Ace is feliratkoztak a győztesek közé. Összesen 9 különböző koncepció ért oda az első helyre, kettővel kevesebb, mint egy metával ezelőtt.
- Marshall.D.Teach (OP16-080) – 4
- Donquixote Rosinante (OP12-061) – 4
- Nami (OP11-041) – 3
- Enel (OP15-058) – 2
- Monkey.D.Luffy (OP16-022) – 2
- Luffy & Ace (ST30-001) – 2
- Sengoku (OP16-060) – 1
- Crocodile (OP14-079) – 1
- Lucy (OP15-002) – 1
(X-1)+ eredmények
Az előző két metában egyaránt 35-35 különböző deck ért el erős eredményt (maximum egy vereség) a hazai versenyeken, most ez “csak” 28 volt, ami még mindig magas szám, pláne a másfél hónapot tekintve. A versenygyőzelmek terén kissé lemaradó, de a népszerűségi listát vezető GU Luffy itt már igencsak előkelő helyen szerepel, az első pedig Rosinante lett, ezzel egyben megválaszolva azt is, hogy összességében ő vagy Teach teljesítettek-e jobban a legtöbb győzelmet szerző Leaderek közül.
- Donquixote Rosinante (OP12-061) – 19
- Monkey.D.Luffy (OP16-022) – 18
- Nami (OP11-041) – 14
- Enel (OP15-058) – 9
- Marshall.D.Teach (OP16-080) – 9
- Yamato (OP16-079) – 5
- Lucy (OP15-002) – 4
- Luffy & Ace (ST30-001) – 4
- Sengoku (OP16-060) – 4
- Foxy (OP07-059) – 2
- Koby (OP11-001) – 2
- Krieg (OP15-001) – 2
- Boa Hancock (OP14-041) – 1
- Buggy (OP09-042) – 1
- Buggy (OP16-041) – 1
- Crocodile (OP14-079) – 1
- Gecko Moria (OP06-080) – 1
- Jewelry Bonney (EB04-001) – 1
- Jinbe (OP11-021) – 1
- Monkey.D.Luffy (OP13-001) – 1
- Monkey.D.Luffy (OP15-098) – 1
- Portgas.D.Ace (OP13-002) – 1
- Portgas.D.Ace (OP16-001) – 1
- Roronoa Zoro (OP12-020) – 1
- Sabo (OP13-004) – 1
- Sabo (ST13-001) – 1
- Sanji (OP12-041) – 1
- Shanks (OP09-001) – 1
Most egy pár hetes átmeneti időszak következik az új starteres lapokkal, majd szeptembertől jön az OP-17, ami egyben a globális meta hivatalos kezdete lesz, minden eddiginél nagyobb izgalmakkal.
A versenygyőztes, illetve (X-1)-es paklilistákat megtaláljátok versenybeszámolóinkban és a pakliadatbázisban.
